| anonima188888 a întrebat:

ieri noapte am simtit niste borboroseli continue in toata burta. azi am avut niște crampe pe la pranz si atat. am facut scaun in seara asta complet normal si dupa adica acum am început sa simt o presiune sau mai degraba ca am burta umflata si am simtit putine dureri ca la o febra musculara in zona abdomenului jos. acum am doar senzatia asta de umflatura la burta jos si imi e teama sa nu fi facut incurcatura de mate si sa imi plesnească ceva pe la intestine si sa patesc ceva grav... mama ieri noapte cand am avut acele borboroseli a zis ca e de la strugurii pe care i.am mancat ieri. acum nu stiu ce sa fac. imi e teama sa nu am intestinele incurcate peste tot sad tin sa mentionez ca n.am ridicat greutati sau ceva si de mâncat am mancat normal, doar ieri am mancat niste salata cu rucola si salata verde si struguri mai tarziu, azi am băut o limonada. oare e doar ceva simplu sau încurcătură de mate? parca le simt cazute in mine

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Strugurii sunt de vina au efect laxativ.

| Violleta2022 a răspuns:

Ceea ce ai facut tu sunt simple gaze de la mancatul incorect: strugurii si limonada dau gaze intestinale!
Incurcatura de mate faci dupa ce esti constipat 10 zile, nu cand iesi afara normal.

| DarthNiger a răspuns:

Din moment ce ai facut scaun normal inseamna ca nu ai nimic, ocluzia intestinala inseamna oprirea tranzitului intestinal si asta poate apare din cauza cancerului de cele mai multe ori sau o cicatrice la nivelul tesuturilor, din cauza herniei etc. nu cred ca ai nimic grav care sa necesite interventia unui medic, ai grija ce mananci si mai asteapta cateva zile si vezi daca situatia se schimba, daca nu se schimba nimic sau ti se inrautateste starea si apar alte simptome atunci mergi de urgenta la medic, cu altceva nu te pot ajuta, multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ține minte regula de aur : alimentele in forma de boaba te trimit la căcuța. Strugurii.