| Andrei_Robert_1994_lPpI a întrebat:

Acum 2 zile am mancat multe dulciuri. Ieri mi-a fost foarte rau. M-a durut burta, am avut crampe scaune foarte moi si am vomitat toata noaptea.Nu pot sta in picioare si ma doare spatele. Astazi ma simt putin mai bine. Ce ar trebui sa fac? Ce pastile imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| IoanaPuppy31 a răspuns:

In primul rand nu te speria.
Trebuie sa reduci consumul de dulciuri. Nu uita ca pana si painea contine glucide! Mananca cat mai sanatos posibil. Nu renunta complet la ceva dulce, daca chiar iti e pofta mananca un fruct.
Mergi cat de repede posibil la doctor ca sa nu se agraveze starea ta.
Nu lua nicio pastila! Mergi la doctor ca sa nu faci ceva mai rau. Singura solutie asta este, trebuie sa fi sigur ca nu ai diabet.
Fi curajos, totul o sa fie bine.

O zi frumoasa si sa imi scrii cum a fost!

| GeorgeBerbec a răspuns:

Incearca Vigantolete/Avocalmin/Nurofen/Sirop-Codeine/FaringoSept/Paracetamol/Augumentin/Fasconal. Mananca multe supe. Si fa-ti o baie foarte fierbinte sau una mai rece. Daca nu du-te la doctor. Niste utilizatori TPU nu sunt in stare sa iti raspunda asa de binewinking. SI hidrateaza-te, bea multe ceaiuri si ia lamaie ca sa iti traca greata si bea chestii cu acid sa iti treaca greatawinking

| Tercom a răspuns:

Sute la farmacie și întreabă de antiseptice. Iar pentru calmare îți recomand Raditidina.