| Anonim1999februarie a întrebat:

Hristos a inviat!
Azi am fost intr-o casa in care era un copil cu varicela. Stiu ca exista risc sa fac si eu, dar intrebarea e: maine trebuie sa merg la cineva cu copii, dar nu stiu daca ei au facut varicela. Daca nu, exista vreun risc sa ia si ei? Sau ar trebui sa aman vizita?
P.S. Nu stau cu ei in camera. Va rog sa nu raspundeti in bataie de joc, sunt cam nelinistit!
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NoNameqed a răspuns:

Nu,nu cred, sa fi luat tu varicela daca nu ai stat langa acel copil, dar daca ai stat si nu ai avut varicela pana acum e posibil sa fi luat si tu, nu cred ca e un risc sa ia si ei din moment ce nu ti-a aparut nici o bubita happy

1 răspuns:
| Anonim1999februarie explică:

Multumesc de sfat!