| anonim_4396 a întrebat:

Http://sanatate.findtalk.net/......lui-t5.htm
DR. TAMARA LEBEDEWA - A FOST DESCOPERIT MICROBUL CANCERULUI!
Ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| jenna1213 a răspuns:

Medicina are mult de parcurs pentru ca corpul uman este complex, mai complex decat ne-am putea imagina noi vre-odata.Este posibil ca descoperirea aceste femei sa fie una plina de adevar(dar din cauza oamnelior aflati la putere nu se afla nimic si nu i se permite sa dezvaluie ei tot ce stie), e posibil ca descoperirea ei sa fie una plina eronari sau sa fie una care sa aiba si unele adevaruri si unele eronari.Eu cred ca ultima varianta e cea buna.

5 răspunsuri:
| loredanna a răspuns:

Bravo.ca sa stim de ce sa ne ferim

| loredanna a răspuns:

Dorinaugustin-cred ca a vrut sa zica si cu siguranta asta cred...ca a descoperit micobul, factorul care duce la cancer

| BabyRosse a răspuns:

Interesant!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca faptele stau asa cum sunt prezentate in articolul respectiv(si este foarte posibil sa fie asa cum se afirma!), iata un fragment din acest articol:
"Infertilitate/Impotenta: Trichomonadele se stabilesc la organele genitale si se
hranesc cu hormoni. In testicule ele distrug spermatozoizii datorita toxinelor
eliminate. Ele sunt chiar in stare sa absoarba si sa digere pana la trei spermii
deodata. Si in mucoasa vaginala trichomonadele sunt in stare sa absoarba
spermatozoizi. De asemenea ele pot sa disutruga glandele Keim ale femeilor.

(n. p. Deci tratamentele cu hormoni produc toate cresterea coloniilor de trichomonade in corp, hormonii
prolifereaza cancerul, asa cum a fost deja dovedit dupa folosirea medicamentului Progesterol)".
In acest caz, o intrebare foarte serioasa care se ridica, in cazul femeilor este: Exista pilule anticonceptionale care nu sunt pe baza de hormoni? Si daca nu exista, care este urmarea folosirii pilulelor anticonceptionale, conform acestor noi descoperiri?
Poate ca este vremea ca orice femeie sa ia mai in serios acest aspect care le poate distruge sanatatea.

| dorinaugustin a răspuns:

Pas.no coment! Cancerul este un microb? happy