| Parakeets a întrebat:

Https://www.videt.ro/glaucomul-cum-ne-protejam-impotriva -orbirii.html

Ca în imaginea din articolul ăsta arată un ochi cu glaucom?

Recomandați-mi și mie un medic oftalmolog bun din București.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| carevaescu a răspuns:

Nup. Acela este cataract. Sau ma rog, o imagine Photoshop-ata.

Cel mai bun medic este cel mai aproape de tine. Daca ai glaucom esti contra cronometru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama suferă de cataracta, și nu e ok deloc.
Dacă consideri că este posibil să suferi de această problemă/ boală... ( am impresia că tu consideri că le ai cumva pe toate happy, sau, măcar puțin din fiecare! happy ) Oare nu suferi și de Sindromul Münchhausen?! ))

" Sindromul Münchhausen descrie o maladie psihică, o formă de mitomanie (patomimie), asociată cu dificultăți emoționale severe, care se exprimă prin dependența pacientului de spitalizare cu scopul de a obține atenția și asistența personalului medical. "

Adică, astfel spus, Atenția Noastră laughing)), A PERSONALULUI MEDICAL, TUPISTIC, PROFESIONIST laughing))

...Ei bine, fă-ți o programare la un medic Oftalmolog! ( nu de pe TPU laughing) ))