| Potcovarul a întrebat:

Ia cineva de aici Olanzapina Actavis 10 mg? Pentru ce sunt aceste medicamente? Eu le iau si sunt cam slabit psihic, oare aceste medicamente te seaca de energie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Pai are efect sedativ, de aia esti slabit psihic. Se da in diverse psihoze cum ar fi schizofrenia. Pentru ce iei?

| Donsavas a răspuns:

Se prescrie in manifestări schizofrenice, depresii psihotice sau chiar anorexie. Lipsa de energie este evident, de la olanzapina caci e sedativa.
Slăbit psihic erai si inainte, altfel nu ti se dădeau antipsihotice care să ti creasca pofta de mâncare și sa te adoarmă. Ele asta fac. Mancand, iti hranesti creierul iar dormind mai mult te refaci mai repede.

| bogdanstaicu a răspuns:

Eu iau din cauza unui psihiatru slab, am avut diferite episoade psihotice iar la ultimul am fost așa slab si credul încât am luat 9 luni olanzapina iar acun nu pot scăpa de ea, si da îți iau din energie si mie la fel, tu de cand le iei?