| Solix a întrebat:

Iau vitamine.Dar nu-mi dau energie cum promit.De ce? Nu sunt bune? Iau Doopelherz A-Z multivitamine si minerale.Am luat pana acum 13 zile.Iau pentru energie si imunitate dar energia imi lipseste.Nu au efect energizant.De ce?
PS:Nu stergeti intrebarea va rog ca nu am primit raspuns inainte concludent.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Depinde. Daca tu ai depresie, spre exemplu, vitaminele nu sunt suficiente pentru a-ti da energie.

| Florinrm97 a răspuns:

Daca iei vitamine dar nu ai o alimentatie sanatoasa si nu faci putin sport, risti mai mult sa te ingrasi de la ele decat sa iti dea energie. Probabil tu vrei sa fie un efect ca cel al zaharului dar nu este asa. Vitaminele nu suplinesc alimentatia de zi cu zi si nici nu trebuie abuzate, ele sunt doar un ajutor ca corpul tau sa primeasca vitaminele si nutrientii necesari pentru a avea energie pe parcursul zilei. Am folosit si eu vitamine si ma simteam superb dar am avut o alimentatie corecta si faceam sport de performanta.