| Anna04 a întrebat:

Iaurtul cu fructe ingrasa? lactatele? carnea la gratar? dar orezul fiert? funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Iaurtul cu fructe -îngrașă, mai bine îl mănânci pe cel simplu
Lactatele - dacă sunt până în 1, 5% grasime, trebuie consumate moderat, urda are calorii puține
Carnea la gratar- nu îngrasă dacă te limitezi la 200 g zilnic
Orezul fiert- da, optează pentru orezul brun care favorizează digestia și e mai slab caloric.
Citește pe etichete, în general sunt afișate caracteristicile fiecărui produs.

| bobby_7474 a răspuns:

Iaurtul cu fructe nu ingrasa, lactatele daca depasesc 1, 5% ingrasa,gratarul nu ingrasa,iar orezul este folosit in dieta pentru slabit,pentru ca este un aliment pe care stomacul il digera f greu ii trebuie mult timp, si de aceia nu ti-e foame, dar tr mincat pina in ora 15°°

| Bogdanst a răspuns:

Acuma depinde la ce ora le consumi.De exemplu daca mamanci seara orez fiert cu carne de vita la gratar slaba, care sa nu fie dupa ora 20 seara, este cel mai recomandat sa mananci sau piept de pui cu orez.Lactatele sunt foarte bune si seara dar nu grase adica degresate(iaurt degresat, branza degresata, lapte degresat etc).Sau poti consuma o salata de legume.Acete alimente nu ingrasa daca nu mananci in cantitati mari.Iar cu iaurtul de fructe mai bine il mananci dimineata sau ianintea orei 16.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai manca, mancatul este periculos!