| GogosikaInfuriata a întrebat:

Ideea e urmatoare: vreau sa ma ingras laughing

Am 22 de ani, 1.60 inaltime si 40 kg. Am mai slabit un pic si din cauza stresului cu licenta asta la terminarea facultatii, momentan mananc f. putin parca nu mai pot manca la fel ca inainte, parca mi sa miscorat stomacul worried Pentru doua luni o sa plec la bunici, unde o sa dorm suficient, relax total, stat la plaja toata ziua, adica eu zic ca imi va prinde bine aceasta perioada.

Dar pe langa asta + alimentatie sanatoasa (ca la bunica acasa laughing ) vreau sa iau ceva proteine ca sa asimilez cu siguranta cateva kg in aceste doua luni happy Ceva sfaturi aveti? Am auzit ca creatina monohidrata ar ingrasa daca e luata si nu faci efort fizic (adica mers la sala) e adevarat? Vreau sfaturi din partea carora au incercat, si nu vreau raspunsuri de gen "ce iei toate prostiile" sau "baga mancare cat curpinde" ca la organismul meu nu prea functioneaza, am fost slabuta din nastere happy

Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexa a răspuns:

Poti sa te apuci sa mananci cat mai mult, dar combina totul cu sport ca sa obtii si niste forma de indvidiat si nu numai grasime;)
spre exemplu poti sa ai cat mai multe mese pe zi, plus desert, dulciuri cat mai multe si mai diverisficate...acum nu trebuie insa nici sa faci exces ca cine stie peste ce mai dai. uite aici si un regim alimentar anume: http://www.sepoarta.ro/Articole/regim-de-ingrasare.html
multa bafta si distractie placuta

4 răspunsuri:
| GogosikaInfuriata explică:

Maria slanina pe caldurile astea laughing nu prea da bine laughing si oricum nu vreau nici sa se vada celulita ca naiba laughing ca e inestetica rau big grin Vroiam ceva care "creste masa musculara" oarecum happy Dar multumesc de raspuns :*

| GogosikaInfuriata explică:

Ms Evelin, dragut din partea ta, dar vreau totusi sa mai pun ceva pe mine, mai ales in zona solduri coapse si "bulane" laughing adica in partea de sus sa nu mai am efectul ala de paranteza big grin ca ma dispera la culme si vreau sa mai pun carnita in acea zona tongue In rest sunt multumita asa. Faza cu sticlele, am mai incercat dar pot spune ca n-am rabdare, dar eh vara asta o sa fac un efort laughing Ms pentru sfat :*

| evelin_1888 a răspuns:

Eu cred ca arati bine asa dar daca tu vrei sa te ingrasi uite cum m-am ingrasateu cam 4 kg:am mancat o perioada gratar de pui si cartofi prajiti (cu cascaval), dulciuri dupa ora 20:00, o data pe saptamana pizza si beam zilnic o doza de cola.asa am ajuns la 1. 70 si 55 kg (de o luna m-am apucat de slabit si am ajuns la 52 kg... e bine si asa cred).
daca vrei sa ai musculatura mai ales la maini ridica greutati(o sticla de 2 l pentru fiecare mana e foarte buna)
bafta:*

| Sallatiny a răspuns:

Poti sa iei niste vitamine, acelea ingrasa. De asemenea ai putea insista vreo 2 zile pe mancare care ingrasa (cartofi prajiti, slanina, chiar si banane). Intr-o saptamana ai putea lua vreo 2-3 kg. Succes. Funda?batting eyelashes