| AlicefromWonderland15 a întrebat:

Ieri am facut o activitate de la care mi-au amortit 2 degete de la mana stanga (cel mic si inelarul) si o parte din mana dinspre degetul mic. Nu le pot indoi aproape deloc si nu imi pot folosi mana la nimic pentru ca degetele nu imi stau drepte si nu le simt, scap lucruri din mana. Am incercat sa le misc dar au inceput sa ma doara si nu am avut niciun rezultat. Nu stiu ce sa mai fac, nu pot astepta sa imi treaca pentru ca am un concert la chitara peste cateva zile si am nevoie se repet.
Idei? Nu as vrea sa apelez la doctor pe cat posibil

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Bine ca nu ai concert la vioara. adica vioara, va ti prins? aa? ceva?

| AlicefromWonderland15 explică (pentru AlexDFY):

Am pus o intrebare laughing nu, nu am concert la vioara ce naiba

| AlexDFY a răspuns (pentru AlicefromWonderland15):

Ai auzit si tu nu stiu de o fasa, sau un bandaj ceva? poti folosii si diclofenac, oricum evita sa faci eforc cu mana( fara degetica deci)

| AlicefromWonderland15 explică (pentru AlexDFY):

Degetica cu degetul mic.LOL NU. Aa si de la bandaj nu amorteste mai tare? Adica daca il strang

| Idriceanu_Robert_1980 a răspuns:

Cu cealalta mana tragi tare si brusc de degetele care te dor, pui gheata le misti.Mi-e de multe ori imi trece cu metoda de a trage brusc si tare.