| anonim_4396 a întrebat:

Ieri am stat in picioare cam 5 ore pentru ca m-am angajat ca promoter in magazin. Cand am ajuns acasa mi s-a facut rau. Cand am fost la un eveniment de 1 iunie am stat in soare si mi-a fost rau din nou. Adica eu daca obosesc putin sau stau in picioare sau sunt stresata imi vine rau si ma enerveaza. De ce sunt asa sensibila? E aiurea sa stau pur si simplu la o petrecere, toti se distraza si eu daca stsu in aglomeratie mi se face rau :/ Nu am nici o problema de sanatate si nu inteleg de ce patesc asa ceva (16ani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai probabil fiindca nu esti obisnuita cu efortul. In mod normal, la varsta ta, 5 ore de stat in picioare ar trebui sa fie normalul fiecarei zile. Incearca sa iti maresti nivelul de activitate zilnic. fa sport, treaba in casa, mergi pe jos. Evita lenevitul in timpul zilei, renunta la televizor, redu folosirea calculatorului numai la chestiile necesare pentru scoala, foloseste telefonul mobil la minim (maxim 20 de minute pe zi)

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te dureau si picioarele?

| Florentina9210 a răspuns:

Probabil ca sunt atacuri de panica. Provin de la anxietate. Incearca sa iei Rhodiolin si Magne B 6. Te ajuta.

| WaterDrop a răspuns:

Cum stai cu calciul si magneziu in sange? Ai analize recente? Mananci haotic? Dormi destul? Ai frica de multimi, de altceva? Toate pot fi cauze pentru ce spui tu.