| Andreea1095 a întrebat:

Ieri de dimineata si pana spre seara am avut tot timpul senzatia ca trebuie sa urinez, am mers des la baie dar urinam putin si simteam si o mica durere plus ca un fel de presiune in zona aia.M-am gandit ca am infectie urinara.Astazi in 2 ore am mers de 3 ori sa urinez dar a fost in cantitati normale si nedureros.E posibil sa am totusi infectie chiar daca nu mai am simptomele de ieri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Posibil sa ai nisip la rinichi sau calculi, mergi si fa o ecografie abdominală sa vezi cauza, tu ce varsta ai? Nu sta pe pietre reci sau trepte si nu merge desculță prin casa ca poti face cistită, fetele sunt foarte sensibile si predispuse la cistite din cauză ca multe dintre ele datorită caldurii mai ales vara se spală cu apă mai rece, merg prin casă pe gresia rece desculță si atunci te trage curentul in zonele intime, si noaptea inveleste te macar cu o pătură mai usoară sau un cearceaf, deoarece avand geamul sau balconul deschis pe timpul noptii temperatura mai scade si te poate trage curentul, ce varsta ai?

| GouDidodino a răspuns:

Cred ca e infecție urinara

| Elena_Maria_1993 a răspuns:

Da! Du te la un doctor sau farmacie, nu e nimic jenant! In plus, bea multa apa, altfel, urina nu va fi atat de concentrata

| simonmaria a răspuns:

Oricât de bine te simţi azi, trebuie să-ţi pui un,,? " legat de ziua de ieri. Ceva s-a întâmplat, încât organismul nu a mai funcţionat ca în alte dăţi, ceea ce e în mod clar un semnal de alarmă.
Mergi la o secţie de urologie și fă un control. Dacă îţi spune medicul că nu e nimic grav, mulţumește-I lui Dumnezeu și mergi cu fruntea sus mai departe, fiindcă nu ai pierdut nimic. Mai bine prevenţie decât tratare.
Te pup! Sănătate și numai bine!