| ReignForest a întrebat:

Ieri m-am trezit de dimineață deoarece mă durea capul.Am luat un antinevralgic forte,iar mai târziu un paracetamol(pentru răceală). Seara am luat și un teraflu,iar la culcare am dat cu spray pe pernă(are miros de levănțică), doar că eu nu simțeam nici un miros. Dimineața nasul era înfundat și am luat iar un paracetamol, dar tot nu am miros.De ce? Nici mama nu are miros sau gust de vreo 2 zile.Nu vreau să fac testul pentru covid ca să nu stau în carantină.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu e deloc Ok. Mai bine sună la 112 si spune-le problema.

| Panamax a răspuns:

Ai covid clar.

| Legion7X a răspuns:

Ai fost plecat pe undeva?

| laSoledad a răspuns:

"Nu vreau să fac testul pentru covid ca să nu stau în carantină." Este foarte iresponsabil ce spui. Si foarte egoist. Adica de dragul tau de a nu sta in carantina, risti sa ti se agraveze simptomele si sa mai imbolnavesti si pe altii. Bravo! Natie de oameni tampiti.

| RaduRobertRO a răspuns:

Nu vrei sa faci testul, dar daca ai COVID? Nu mai bine te feresti de probleme din timp? Plus ca poti sa dai la multi prieteni, ceea ce nu e tocmai corect.

Nu mai lua antiinflamatoare nesteroidiene aşa de iresponsabil dacă nu vrei să îţi bată ulcerul la uşă.

| laurentiutirei a răspuns:

Nu ai luat cam multe pastile pentru o durere de cap?
Cât despre faza cu gustul poate te a luat răceala se mai întâmplă.