| NeverGonnaLetYouDown a întrebat:

Ii mult sa astepti 15 zile pentru un consult de specialitate? Va mai fi valabila trimiterea(proaspat emisa) primita de la medicul de familie pana atunci?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

In funcție de afecțiuni, valabilitatea unui bilet de trimitere variază între 30 și 90 de zile. Mai exact, 30 de zile la bolile acute, 60 de zile la bolile cronice și 90 de zile la management de caz.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Trimiterea este valabilă 3 luni de la data emiterii.

| al0o0o0 a răspuns:

Nu e mult. Da, va mai fi valabil.