| maibinenu a întrebat:

Imi amorteste piciorul drept de mai sus un pic de genunchi pana jos. Mentionez ca m-am operat de apendicita acum o luna si ceva. Ce as putea face sa nu-mi mai amorteasca. Va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Problema este circulatia deficitara, ar trebui sa mergi la un medic ceva.
Te pup!

| trisha88 a răspuns:

Cred ca amorteala asta inseamna ca sunt probleme cu circulatia sangelui in zona aceea, poate fi din cauza stresului, sau stai mult pe scaun si nu faci destula miscare.Am spus ca poate fi si din cauza stresului pentru ca si eu am avut o problema asemanatoare ca imi amortea bratul stang din cauza unor suparari sau emotii mai puternice.S-ar putea ca operatia sa te fi afectat psihic in sensul ca ti-a fost frica si ai avut emotii ceea ce cred ca e normal ca fiecare om reactioneaza altfel. Daca nu vrei sa mergi deocamdata la medic te sfatuiesc sa faci miscare sa calci pe piciorul ala sa circule mai bine sangele eu imi strangeam puternic pumnul si ieseam la aer asa imi trecea.Nu te speria ca se va gasi o rezolvare si va fi bine pana la urma.

| AlexDaniel a răspuns:

Buna, iti raspund fara sa stiu multe, un prieten de-al meu, avea si elk genu asta de dureri... spontane asa... dimineata era bine si seara cand s-a pus la tv a inceput sa amorteasca partea de la brau in jos pe picior.a crezut ca are apendicita si s-a dus la Doctor a 2 zi. in fine nu mai stiu exact ce proceduri au fost a coo bla bla bla, dar verdictu era de la o zi incarcata si e adevarat ca servise un pic mai mult decat trebuie, peurma avea pofta de mancare si a bagat in el ca spartu si na, doctoru a zis ca era stomacul ingreunat ceva intestine peacolo. nimic grav, a dat 100 ron degeaba. stai calm ai sa traiesti!