| Alecsa1190 a întrebat:

Îmi cade foarte mult păr. Am incercat tot felul de măști, șampoane și degeaba. Am luat Aspasia și nimic, mi-am luat parusan(șampon) tot nimic. Ce ați putea să îmi recomandați?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai anemie sau o problema de sanatate. In general caderea parului este cauzata de insuficienta de fier din organism.
Recomand o dieta echilibrata si o serie de analize.

| unvecin a răspuns:

Dacă astea le-ai făcut din proprie inițiativă fără a fi ghidată de un medic, fără rezultat, cred că merită să apelezi la ajutorul unui specialist.

Toată viața contribuim financiar la sistemul de sănătate, de ce să-l evităm în momentele când ne-ar putea fi de ajutor? Oamenii ăia studiază, se pregătesc, obțin experiență și așteaptă să le meargă oameni cărora să le fie de folos.

| Paula2018 a răspuns:

Recomand samponul Petrole Hahn, la mine functioneaza. Poti incerca varianta cu citrice si nu se simte mirosul de petrol.