| ELlYUtZa a întrebat:

Am o mica-mare problema, iar la aceasta ma pot ajuta doar fetele/femeile. Imi cade foarte dar foarte mult par. Am incercat sampoane diferite, de la diferite firme, ulei-uri, dar degeaba. Am incercat si masca cu ulei de masline+galbenus de ou, si tot degeaba. Acum merg pe un sampon de la AVON +Ulei hranitor si pentru intarirea firului de par care contine si ulei de argan. Inca nu am rezultate concrete, deoarece il folosesc de maximum 2 saptamani. Dar chiar m-am saturat, mi ca o sa raman fara par daca continua sa-mi cada in halul acesta.
Ce ma sfatuiti sa fac? Poate imi da-ti si niste masti facute acasa sau imi recomandati ceva pe care stiti ca l-ati folosit si a mers.
Astept raspunsurile voastre, multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lostlyric a răspuns:

Daca e atat de exagerata problema ta, precum suna, cred ca nici un produs cosmetic nu te va ajuta. Cel mai bine ar fi sa faci un consult. Sunt mult prea multi factori care pot contribui la caderea parului, stresul fiind cel mai mare inamic. Ti se vor da suplimente si produse speciale pentru caderea parului. In punctul acesta, ar fi bine sa nu mai cheltui bani pe produse care-si fac reclama falsa, ci pe cele specializate in problema ta. Poti incerca sa intrebi si la farmacie, direct, in cazul in care nu vrei un consult.

| ELlYUtZa explică (pentru Lostlyric):

Iti multumesc mult de raspuns, intr-adevar de la un timp sunt foarte stresata. Am sa ma duc pentru prima data la farmacie sa intreb, iar daca v-a fii nevoie(eu sper sa nu) o sa merg la un consult. :*

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Ar fi bine sa faci mai multe analize hormonale pentru ca de la hormoni e problema ta, asta daca nu cumva ai chisturi ovariene, mergi la un endocrinolog bun.