| anonim_4396 a întrebat:

Imi cade foarte tare parul.Ori este din cauza ca imi creste si trebuie taiat din varfuri ori este pe baza de stres ori mi se regenereaza.Dar cade mult daca trag cu mana prin el adun o mana buna.De vopsit nu il vopsesc nu il incarc cu produse doar ca mi se murdereste destul de repede tot la o zi doua trebuie sa il spal drastic.Ce ma sfatuiti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JustmeV a răspuns:

Nu e bine sa speli parul atat de des. Foloseste ulei de ricin, iti ungi scalpul cu ulei, lasi o jumatate de ora - o ora, si il speli. Fa procedura asta o data pe saptamana si vei vedea rezultate frumoase.

| Freya1 a răspuns (pentru JustmeV):

Da doar ca vezi tu nu poti sa mrgi cu el in oras asa daca iti sta urat.Am incercat si sa il incretes ca si daca se murdareste sa aiba un pic dce volum sa nu se vada asa tare dar degeaba a aratat oribil.Am incercat sa il tot prind si acum il tot impletesc sa nu se deterioreze repede dar degeaba.

| JustmeV a răspuns (pentru Freya1):

Incearca uleiul de ricinwinking.

6 răspunsuri:
| Adiadictie a răspuns:

Cel mai bine e sa nu te stresezi. si la mine cad pere dar le las pe jos pentru albine.

| OAly a răspuns (pentru Adiadictie):

Asta-i umor macabru.

| Mada2207 a răspuns:

Ce-i drept parul poate cadea si din cauza stresului. Eu zic sa iei ceva pentru caderea parului, eu am folosit Parusan, da rezultate frumoase!
Acum cand ma pieptan de dimineata imi cad cateva fire si asta depinde de cat de incurcat e. Inainte sa folosesc Parusan peria se umplea de par, si era lipsit de vitalitate... Incearca Parusan, si vei vedea rezultate chiar de la a doua spalare❤

| Freya1 a răspuns (pentru Mada2207):

Da m-am gandit sa iau si ceva petru caderea parului dar si pentru stres