| anonim_4396 a întrebat:

Parul meu a inceput sa fie un haos.
Se murdereste repede,trebuie sa il spal de doua ori sa stea bine pana a doua zi,cade destul de mult, nu are volum la radacina decat la varfuri si rar este matasos.Imi vine sa il tund ca nu mai stiu ce sa ii fac.Am cumparat fel si fel de sampoane si l-am spalat in fel si fel de moduri si tot nimic rar sta bine si ma multumeste.
Ce pot sa fac?

2 răspunsuri:
| Briosacuafine a răspuns:

Chiar daca are aspect neingrijit, spala-l mai rar. De vreo doua ori pe saptamana. Se va obisnui si nu se va mai ingrasa atat de repede. Foloseste pudra Henna Neutru de pe elemental.ro
Poti schimba samponul cu cel de la Parusan pentru combaterea caderii parului sau cu schwarzkopf ultimate repair + balsamul si masca. Masti ocazionale si vitamina zinc + E.

| Nevermind17 a răspuns:

La fel este si parul' meu..Am incercat tot felul' de sampoane, chiar si unul de la farmacie si nu mi se parea sa dea rezultat..Acum folosesc *Cien* de vreo 4 zile si mi se pare destul de bun..Incearca-l si vezi daca te ajuta!