| RamonaSweet a întrebat:

Imi cade parul destul de mult de vreo 3 luni aproape posibil sa fie de la vopsea. Dupa ce m-am vopsit dupa vreo 3 luni a inceput sa cada.Am incercat si sampolul de la gerovital cu fiole, sampoane de la kallos, tratament cu ulei de ricin niciun rezultat.Va rog sami spune ce pot sa mai fac pana nu o sa raman fara par

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la dermatologie, nu te mai vopsești.
Folosește uleiul de ricin.
Pa, pa.

| anacolda a răspuns:

Gerovitalul nu mai este de mult ce a fost. Are multe chimicale. Mai bine cu naturiste: sampon de ou, sau chiar galbenus de ou si spalat cu un sapun de casa fara multa soda. Dupa galbenus de ou mi s-a intarit parul si nu mai cade. Mai dau si cu ceaiuri. Iarba mare ar fi buna.
http://vindecarenaturista.blogspot.ro/