| Battery a întrebat:

Buna fetelor. Imi cade foarte tare parul, nu stiu ce sa ma mai fac. Am avut un par foarte des si de vreo 2 luni imi cade incontinuu. Ce sampoane, pastile, masti naturale stiti? Am inceput sa folosesc sampolul Petrole hahn, ati folosit? E bun? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| AndraNicoleta a răspuns:

Pe mine m-a ajutat foarte mult un tratament cu extract de placenta. Sunt niste fiole pe care le-am gasit in Auchan si costa in jur de 20 de lei. Tin sa spun ca am folosit foarte multe tratamente, dar acesta m-a ajutat cel mai mult.
De asemenea mastile cu diverse uleiuri sunt foarte bune. Eu imi fac o data pe saptamana o masca cu 2 lingurite cu ulei de ricin, o lingurita cu ulei de nuca si o lingurita de vitamina A uleioasa. Le amesctec foarte bine, apoi le intind uniform pe par si le las sa actioneze 4-5 ore, dupa care ma spal cu un sampon impotriva caderii parului. Eu am unul de Gerocosen si sunt multumita de el.
Sper ca ti-am fost de folos.
Numai bine!

5 răspunsuri:
| Krosa a răspuns:

Samponul garnier,elvese cele bune pati momanda de la cataloagele avon, oriflame, lady.Sunt foarte bune

| fng90 a răspuns:

Lasa-l sa cada tot si dupa aia iti pui peruca.glumeam.nu stiu ce sa zic thinking

| alexandra1000 a răspuns:

Incearca cu sampon de urzica natural si o sa te ajute foarte mult sa stii

| JuicyCupcake a răspuns:

Si mie mi-a cazut parul odata la fel de mult si eram disperata ca o sa raman cheala.Parul poate cadea ori de la stres ori de la anotimp. Poti folosi un sampon de la GP(Gerovital Plant) ca este super bun + o fiola cu extract de Ginseng tot de la GP.Astea se gasesc in special la farmacii si magazine de frumusete.Eu dupa ce l-am folosit o perioada mi s-a intors parul la normal.Ai incredere in mine.Bye.Love.

| aas1674 a răspuns:

Lotiune regeneranta cu petrolum+sampon regenerant+calciu, vitamine. Incearca sa elimini stresul!