| RamonaSweet00 a întrebat:

Imi cade parul foarte mult de aproape 3 luni cred ca are legatura cu faptul ca m-am vopsit.Am incercat su sampon gerovital anticadere, cu balsamuri kallos, tratamente naturale cu ulei de ricin am incercat sa iau calciu dar nici un efect.Ce pot sa mai fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| danielaxyz a răspuns:

Vopseste-te cu vopsea fara amoniac sau sampon colorant
spala-te cu sampon si balsam pentru par vopsit(eu folosesc nivea long repair), dupa astea 2, limpezeste-te cu apa in care ai adaugat otet

| RamonaSweet00 explică (pentru danielaxyz):

Da,cu siguranta o sa ma vopsesc cu vopse fara amoniac debia astept, insa problema este ca inca imi cade foarte mult par si folosesc sampon alpecin si pastile beauty complex pana acum nici un rezultat nu stiu ce sa mai fac...

| danielaxyz a răspuns (pentru RamonaSweet00):

Cu siguranta vopseaua ti-a afectat parul
si eu ma vopsesc de ani de zile si nu stiam de ce imi cadea, inainte nu foloseam sampon si balsam pentru par vopsit si nici otet dupa clatire, dar acum e o diferenta