| anonim_4396 a întrebat:

Imi cer scuze dar nu gaseam alt topic potrivit.
E vorba de motanul meu, are vreo 2 luni si as vrea sa stiu despre vaccinuri cand / de ce / la cat timp trebuiesc.
Ii dau doar mancare pentru pisici, e sanatos?
L-am scos de vreo 3-4 ori in parcul din fata blocului insa nu pare a avea chef de explorare, in schimb in casa se joaca, alearga, se urca pe perdea chiar, si dimineata il vad mereu stand pe pervazul geamului urmarind masinile cred, l-am dus afara si cand avea chef de alergat si cand " urmarea masinile " insa nu-i place, sta langa mine sau miroase iarba.
Un sfat - doua ar fi binevenite.

O seara buna.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JeSa a răspuns:

Buna hideMYname,

Pe motanul tau il poti duce la medicul veterinar- si crede-ma ca are sa-ti spuna si despre vaccin, dar si mai ales despre ce-ar trebui sa-i oferi de mancare.
Dar asa pe langa, un alt sfat, ar fi sa-i dai mult lapte si sa citesti de pe aici, ce te-ar interesa:
http://www.whiskas.ro/......+corect%3F
http://www.zooland.ro/arhiva/hrana%20pentru%20pisici%20mici
http://www.animalutul.ro/pisica/ingrijire/vaccinarea-pisicii/424/

Inca ceva..., cand mai ai intrebari in legatura cu ''animalele''- le poti posta la categoria: Hobbies & Pets - e speciala pentru asa ceva.

Ok. Bafta si multa sanatate!

1 răspuns:
| oOAndreeaOo a răspuns:

Pai la aprox. un an ii face un vaccin impotriva bolilor ( nu stiu exact numele), care ii imbunteste imunitatea. Daca nu este prea activ afara nu iti face griji, este un mediu propice pentru el si nu prea afecteaza.Referitor la masini, nicio pisica nu le suporta deoarece emit radiati care le supara. Sper sa iti fiu de ajutor.