| Armyanka a întrebat:

Imi creste maseaua de minte...ma doare de mor cryingsi mai sunt de crescut inca 3, am dat de naiba sad ori mi s-a lasat durerea in alta parte ca ma doare foarte tare, si la ureche simt crying ori ma doare alta maseacrying? ca mi sa lasat durerea si la ureche.crying simt ca moorrrr broken heart ce sa fac? funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este cel de-al patrulea molar, nu măsea de minte. Ea este una singură care închide dentiția definitivă și poate apărea între 18 și 25 de ani și chiar mai târziu.
Mergi la stomatologie pentru a-ți "deschide" un pic gingia!
Pa, pa.

| CristinasiVlad a răspuns:

Pai pune-ti o bucatica cu vata cu parfum in ureche. (doar spreezi o data bucatica de vata ) si punti o bucata de vvata si pe masea dar cu apa happy
sanatate pup
pa
funda?

| nico6 a răspuns:

Bn eu ii dau baiatului meu de 2 ani cu un gel de la farmacie pentru dinti si vad ca il calmeaza foarte bine Calgel.este mentolat te va ajuta pa.