| iakari a întrebat:

Buna am 21 de ani ma doare fff tare dantura cred ca imi creste maseaua de minte intrebarea mea este in cat timp creste o masea de minte si ce pastile asi pute sa eau sa imi calmeze durerea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Poate fi un abces dentar, si atunci ar trebui antibiotic, momentan pentru calmarea durerii foloseste un antiinflamator-diclofenac

| justitiarul a răspuns:

Cred ca durerea ta sigur nu are legatura cu cresterea maselei de minte.Mergi la stomatolog ca probabil e cu totul alta problema si nu o lasa sa se agraveze.

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

PONEIUL in dar nu se cauta la dinti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau ketonal. Ar trebui sa mergi la medic, poate ai ceva mai mult...

| Miiiiiru a răspuns:

Cel mai bun calmant se numeste AULIN.