| Marius15555 a întrebat:

Buna ziua, am maseaua de minte de jos care ma doare f tare, am fost la stomatologie si mi-a pus un tratament acolo pana o va scoate ...insa după ea, fiind ultima măsea mi-a crescut ca o bucată de gingie care aia ma doare foarte tare. Atarna asa ca o bucată de carne... oare ce naiba e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Floridori a răspuns:

Poate fi un saculet cu puroi, sau chiar parte din gingia strapunsa, dar din moment ce spui ca doare atat de tare, tind sa cred ca este un saculet cu puroi.
Daca te uiti in oglinda, vei putea observa forma si culoarea si este destul de usor sa faci diferenta.
Nu ti s-a dat antibiotic pe cale orala?

| Marius15555 explică (pentru Floridori):

Nu e puroi, nu este galben este doar o carne crescută care ma deranjeazăcrying((

| Floridori a răspuns (pentru Marius15555):

Poate fi un abces sub care se afla infectia.Ca o pungulita de carne...
Daca este doar o parte din gingie, nu ar trebui sa doara atat de tare.Insa daca este, o sa isi revina dupa ce mergi din nou la stomatolog.

Totusi ar trebui sa mergi din nou. Daca este infectat, e posibil sa opteze pentru antibioticul pe cale orala.