| IzaSalvatore a întrebat:

Imi creste unghia dezlipita de carne, ce sa fac sau ce sa folosesc ca sa creasca din nou ca inainte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Laura927 a răspuns:

Are unghia o trauma..eu initial am crezut ca am vreo ciuperca si am fost la medic si m-a informat ca este o trauma..eu in timpul ala faceam sport extrem gen cross fit ..si nici acum ca au trecut 5 ani de cand a inceput sa imi creasca unghia aiurea nu si-a revenit asa ca nu poti face prea multe ..in schimb poti incerca injectiile cu cortizol (cred ca asa se numesc) o sa ti le faca medicul in patul unghiei, adica acolo unde ar trebui sa iti creasca unghia si nu mai creste.

1 răspuns:
| Krax256 a răspuns:

Nu faci nimic, ea chiar va creste ca inainte singura.