| Swagina a întrebat:

Eu de mica mi-am ros unghiile dar acum m-am lasat de acest obicei. Cum fac sa imi creasca unghia roz din carne? Adica cum creste unghia roz din carne? Explicati-mi va rog! Funda mare si grasa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mihai_7264 a răspuns:

Sa le lasi sa creasca mai mult apoi cand te uiti dintr-o parte si vezi ca a depasit carnea de pe deget tai-o dar cu foarfeca sau unghiera. si intr-un an aproximativ o sa vezi ca a crescut mai mult.

4 răspunsuri:
| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Mai intai trebuie sa lasi unghiile sa creasca. Apoi, vei observa si vei taia carnea de pe deget cu foarfeca. Funda(mare si grasa)? rolling on the floor

| Iamnotme a răspuns:

Nu se poate ca unghia sa iti creasca roz...
Cum ti-a crescut pana acum, asa iti va creste in continuare happy

| MissJJ a răspuns:

Nu inteleg intrebarea laughing Fiecare are altfel constructia unghiei, lasa-le sa creasca si vezi singura ce si cum...

| Swagina explică:

Prin unghia roz, ma refeream la partea aceea a unghiei care are o nuanta de roz, m-am exprimat asa fiindca nu stiu denumirea stiintifica happy