| porcarumadalina a întrebat:

Imi curge ceva alb din clitoris.
Ce poate sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Infectie, ai candida, mergi la medic.

| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca iti curge ceva din clitoris!
Cred ca, confunzi clitorisul cu vaginul.
Ar trebuii sa mergi al medic, sa vezi despre ce este vorba, pentru ca-i posibil sa fie infectie si in urma analizelor medicale, poti primii tratament pentru acea infectie.

| corbulalbrosu a răspuns:

Clitorisul de fapt reprezinta un organ erectil feminin situat deasupra locului de unire a labiilor mici. Din clitoris nu se poate scurge nimic, insa este posibil ca respectiva scurgere sa se produca din uretra care este situata in imediata apropiere, la cativa mm (10-15) sub clitoris. Fiindca pe acolo se elimina urina in mod normal, in cazul in care ti se scurge o secretie/substanta alba aceasta poate sa reprezinte/sa fie rezultatul unei infectii urinare. In astfel de cazuri, fiindca acea scurgere este anormala, se impune sa fii consultata de un medic ginecolog. Sanatate!

| minrest a răspuns:

Tu nici nu stii ce e clitorisul. Da mite sa iti si curga ceva din el.

| untu a răspuns:

Sa mergi la medicul de familie si apoi la medicul ginecolog! http://www.sfatulmedicului.ro/arhiva_medicala/scurgeri-din-vagin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum naiba sa curga ceva din clitoris?
Ai macar habar ce e clitorisul?

| Chemical_Reactions_1979 a răspuns:

Ceva ce un doctor specialist iti poate spune cel mai bine!