| anonim_4396 a întrebat:

Masturbarea prin clitoris poate afecta in mod negativ nervii din clitoris?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar cei din creier. Cand este in exces.

| RAY a răspuns:

Clitorisul are nervi, wow ce descoperiri pe aici

| corbulalbrosu a răspuns (pentru RAY):

,, Un numar surprinzator de mare de femei apeleaza la chirurgia estetica pentru a schimba aspectul clitorisului. Cele mai multe dintre ele aleg sa il micsoreze sau sa taie din tesutul capisonului pentru a creste sensibilitatea acestuia...
Recuperarea poate fi destul de dureroasa, cu atat mai mult cu cat clitorisul contine in jur de 8000 de terminatii nervoase in timp ce penisul are doar 4000. Mai mult de atat, senzatiile resimtite de clitoris pot afecta cele 15 000 de terminatii nervoase din zona pelviana.''
Fragmentul prezentat este extras din articolul :
https://www.ziarulevenimentul.ro/......02911.html

| RAY a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Multumesc de informatie

| corbulalbrosu a răspuns:

In urma activitatii de masturbare a clitorisului, in niciun caz NU va fi afectata cu nimic starea numarului imens de terminatii nervoase (peste 8.000 in cazul unui clitoris de marime medie) si nici starea senzorilor excitanti care exista atat la suprafata cat si in profunzimea clitorisului. Garantat. Astfel, in continuare poti practica masturbare clitoridiana fara nicio teama sau retinere. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Cum adică „prin clitoris"?!? Bagi deș'tu-n el?
În fine... presupun că e vorba despre masturbare PE clitoris, și nu; nu te afectează cu nimic, în afara plăcerii pe care o obții.

| LPCTSTR a răspuns:

straight face Nu, de unde ai mai scos-o si p-asta? rolling on the floor

| Username272 a răspuns:

Nu afectează nimic, doar nu o face in exces, adică nu exagera cu masturbarea

| NeganMyLove a răspuns:

Nu afectează cu nimic

| Tolby a răspuns:

Cu timpul vei avea nevoie de stimulare mai puternică(se desensibilizează zona)