| Arii :x a întrebat:

Imi curge nasul intr-una! Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gabry a răspuns:

Probabil ai racit, sa iei un paracetamol preventiv!
Despre faptul ca-ti curge nasul n-ai ce face decat sa iei o batista si sa te stergi. Daca e nasul infundat baga-ti picaturi in nas sau du-te si ia un creion mentolat (parca asa se numeahee hee )
Daca nu ai toate astea du-te la farmacie, banuiesc ca e non-stop.
Si un piculet de Fervex ar fi bun.

Sanatatewinking

11 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mergi la medicul de familie, e mai sigur...

| AvalohAlyn a răspuns:

Foloseste Olynth. Spray pentru nas. E foarte eficient.Costa in jur de 12 lei.La mine a functionat.

| Psihoyounger a răspuns:

Dai fuguta pana la un medic si iti faci un control. Aparent poate fi o simpla raceala, dar e posibil sa nu fie chiar asa. Mai bine previi decat sa ai ce lamenta.

Psihoyounger

| unicka a răspuns:

Poate ai vreo alergie, consulta un alergolog.

| Cryssy a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te duci la un doctor...

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Du-te la doctor sau ia medicamente!

| juniper a răspuns:

Asta depinde daca nu ai racit, ia paracetamol, pune-ti picaturi in nas, sufla-ti nasul si daca tot nu iti trece mergi la medicul de familie sau cauta pe internet, poate ai vreo alergie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Mergi la medicul de familie să te vadă și dacă necesită și un control de specialitate vei merge și la un medic specialist (interne, O.R.L.).
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede-ma ca nu-i de glumit cu alergiile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ohhh ohhh ohhh... ce de raspunsuri incurcatoare.
Draga mea, ca sa iti desfunzi nasucul exista N solutii... cea mai buna este, dupa parerea mea, zeama de lamaie. Pui 3 picaturi in nasuc si imediat trece sau, poti mirosi hrean, poti bea lichide (ceaiuri, supe, laptic) fierbinti.
Crede-ma, dau rezultate big grin
Sanatate, si inca ceva:apeleaza la medic doar daca ai ramas fara solutii!

| mariutza a răspuns:

Du-te la doctor si gata!