| anusik9998 a întrebat:

Ce sa faci cind iti curge nasul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Inseamna ca ai racit.iti suflii nasul de cate ori e nevoie si bei un ceai cald, eviti sa stai in curent. Eventual ia si un paracetamol sau un Nurofen pentru raceala si gripa.

11 răspunsuri:
| camryn a răspuns:

Picaturi cu ser fiziologic sau fierbi apa cu sare (jumatate de lingurita la 100 ml de apa) - actioneaza ca dezinfectant nazo-faringian si decongestioneaza mucoasa nazala

| ralucaralu a răspuns:

Eu stiu ca trebuie sa stai pe spate si cu o mana ridicata sus.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Pui picaturi sau tragi apa calda usor si scoti mucozitatile

| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Pun un dop.

| IsaBeLLaa a răspuns:

Te stergi sufli nasurolling on the floor

| XxBalonasheeXx a răspuns:

Iti infunzi servetele in nas laughing si poate se opreste happy

| Damii a răspuns:

Apelez la batista big grin

| slipknot a răspuns:

Iei un paracetamol.

| Bianca18 a răspuns:

Iei un servetel sau o batista si ti-l sufli laughing Sau iti pui picaturi/folosesti spray de nas.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il iei dupa jos si il pui la loc

| andruttt a răspuns:

Te stergi cu o batista/ un servetel? laughing