| Lavinia6 a întrebat:

Imi curge un lichid alb- galbui. De ce curge, imi vine menstruația?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| StochirleaAlexandra a răspuns:

Este posibil sa ai o raceala. Daca dureaza mai mult, te sfatuiesc sa te duci la doctor. Nu-i de joaca cu raceala in zona intima!

| Lavinia6 explică (pentru StochirleaAlexandra):

Nu sunt racita, niste prietene au spus ca li s-au intamplat si lor inainte de menstruatie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai candida, lichidul care i ti curge are si miros? Ce varsta ai?

| Caro34 a răspuns:

Daca lichidul este alb, transparent, nu irita, nu doare cand curge, nu produce mancarimi, atunci e normal si se numeste leucoree. Daca este opusul celor de sus si arata ca si o rumegatura de ferestrau si apare in reprize de 3 - 4 ori pe an atunci este Candida albicans si trebuie mers la medic fiindca nu trece usor. Trebuie verificat sa nu fie si pe limba! Numai bine!

| Lavinia6 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 12 ani, si nu mi-a venit inca ciclul