| Cristina_Birsanu_1992 a întrebat:

De 2 zile imi curge un lichid ceva de genul lichid vaginal alb galbui de ce? Nu prea stiu cum sa explic. Am auzit ca atunci cand esti insarcinata chiar daca nu-ti vine ciclul tot iti curge ceva. Se poate sa existe riscul asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LLori112 a răspuns:

Secretiile acestea sunt normale atata timp cat nu sunt insotite de un miros specific. Vaginul se " curata ", si de aceea ai acestea scurgeri. Totodata aceste scurgeri pot fi asociate cu o sarcina, dar eu personal nu cred. Atata timp cat ai avut menstruatie normala nu ai cum sa fi graviduta. Sper ca te-am ajutat! Pupici

| Cristina_Birsanu_1992 explică (pentru LLori112):

Mersi chiar nu stiam dar Imi intarzie ciclul menstrual cate 6 luni, dar nu sunt insarcinata. Medicul mi-a dat un tratament, am avut 4 zile, dupa asta nu am mai avut 6 luni, o luna da iar luna asta, iar nu am. Care este cauza?

5 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Nu stiu, se poate?

| RAY a răspuns:

Eu din cate stiu cand esti gravida nu ai ciclu deloc

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Scurgerea vaginală alb-gălbuie" despre care spui este secreţia vaginală NORMALĂ şi o vei avea până la menopauză ( întreruperea fiziologică a ciclurilor menstruale ).

Doar că, aspectul secreţiei vaginale normale DIFERĂ în funcţie de perioada de fertilitate în care te afli.
Vezi mai multe detalii la linkul :
http://www.mamicamea.ro/sanatate-femei/secretia-vaginala-normala.html

Dacă acea scurgere/secreţie NU are miros urât/deranjant şi NU este însoţită de mâncărimi sau usturimi, şi dacă are o culoare albă/transparentă ( eventual puţin spre roz ) atunci NU ai de ce să te îngrijorezi.

Toate cele bune!

| LLori112 a răspuns:

Posibil sa ai dereglari hormonale serioase, sau poate esti stresata si din cauza aceasta intampini aceste probleme, o raceala, sau administrarea anumitor medicamente. Mai poti consulta un medic. Daca vrei sa stai mai linistita in privinta sarcinii poti face un test, dar repet nu cred ca este necesar. O zi buna!