| anonim_4396 a întrebat:

Imi doresc foarte mult sa ma bronzez, dar de cand a inceput vacanta numai furtuni si ploi au fost sad. Asa ca m-am gandit sa fac cateva sedinte de solar. Ce parere aveti? Este periculos? Sunt fete pe TPU care au fost la solar si pot sa imi dea cateva sfaturi?
Nu vreau sa fiu neagra, ci sa am un bronz ciocolatiu, usor si nu prea fals. Multumesc daca ma ajutati!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Eu nu îţi recomand să mergi la solar.
Ştiu că nu face bine oaselor şi nici pielii.
Cunosc persoane care au avut probleme după ce au mers la solar, le-au apărut diverse arsuri şi iritaţii.
Depinde şi de tine dacă ai pielea sensibilă sau nu.
Cred că ar fi mai bine să aştepţi deoarece ploile nu vor ţine toată vara şi ai timp să te bronzezi.
Aceasta este părerea mea însă tu faci cum doreşti.
Pa-pa.

| pietrean a răspuns:

Din pacate,expunerea la solar,cat si cea la soare,in exces, este tot atat de periculoasa.Dar intre cele doua, eu as alege, soarele, cu ponderatie, cate 30-60 min pe zi, in mai multe reprize, cu crema de protectie solara peste 15.

| kzd a răspuns:

Solarul nu face bine la oase, nu recomand. Ploaia o sa treaca in cateva zile oricum.