| Jurnaldedecembrie a întrebat:

Cum sa obtin un bronz perfect? Mentionez ca tenul meu are o culoare calda si nu am probleme cu inrositul.As vrea sa ma bronzez in maxim o luna. M-am gandit sa folosesc bronzant 2 saptamani si dupa aia sa fac cateva sedinte de solar.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mai bine faci direct solar dar să nu uiți ca înainte să aplici pe piele o cremă cu factorul de protecție cel mai înalt pentru o protecție foarte bună și vei obține un bronz de lungă durată!
Pa, pa.

| BetterThanDrugs a răspuns:

Buna:*
Uite ceva care sper sa te ajute;

1. Începe printr-o exfoliere viguroasă a corpului. Dacă nu ai o cremă specială, poţi folosi zaţ de cafea sau sare grunjoasă amestecată cu ulei de măsline.

2. După exfoliere, hitratează-ţi bine corpul cu o cremă hrănitoare, insistând în zona genunchilor şi a coatelor. Aşteaptă aproximativ cinci minute pentru a intra in piele.

3. Dacă nu vrei să ai palmele negre, foloseşte o pereche de mânuşi de unică folosinţă, iar la sfârşit dă cu puţină loţiune autobronzană şi pe zonele care au fost acoperite.

4. Aplică loţiunea de jos în sus, uniform, fără să insişti mai mult pe anumite părţi ale corpului pentru că atunci pielea se va păta.

5. După ce ai terminat aşteptă 15 minute până să te îmbraci, pentru că altfel rişti să-ţi pătezi hainele.

6. Ca bronzul să reziste mai mult nu folosi produse exfloliante atunci când faci duş.

Eu, pentru bronz ma duc la solar de 3 ori pe saptamana.Fiecare sedinta cca 10min. Dupa folosesc creme hidratante + autobronzantehappy

Bafta! te pup;*