| raluka35 a întrebat:

Am 15 ani si am inceput sa merg la solar pentru banchet. Dar fac decat 3 sedinte. pentru ca este periculos. Dar vreau putin bronz pentru banchet. Ce ziceti 3 sedinte imi fac rau? pup:*

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Desi sansele ca vei fi OK dupa numai 3 sedinte de solar sunt destul de mari, totusi ti-as recomanda un sprey autobronzant (in afara de un miros mai neplacut nu prea sunt dezavantaje). Dar sa faci un piling inainte (cafea naturala in amestec cu ulei de masline te ar ajuta in aceasta privinta, in caz daca n-ai un piling din comert).
Bafta!winking

| OanaG a răspuns:

De ce sa te duci la solar cand iti poti lua o crema nuantatoare Dove, in cateva zile esti bronzatahee hee Pielea ta capata o alta culoare

| matt25 a răspuns:

Solarul nu este recomandat, iar cancerul de piele este cea mai raspandita forma de cancer. In plus, nu conteaza numarul de sedinte, ci pigmentul pielii.

| deya_7686 a răspuns:

La varsta ta poti face cancer! mai bine ia-ti o crema autobronzanta potrivit texturii pielii tale... poti cere sfatul vanzatoarelorbig grin

| raluka35 explică:

Pai mi.am mai luat crema da' mi. a lasat peteeee! Si m.am dus pana acum de 4 ori la solar big grin Si se observaa love struck si vreau sa ma mai duq odata ca miercuri am banketu. Da' 6 sedinte nu cared ca faci cancer de piele. K multe fete se duq si n.au nimiq. si eu nu ma ard sau ma rosesc. Sincer. si mie mi. e frica pentru ca sunt constienta ca nu e bun solaru' da' nu e bun pentru. alea care abuzeaza adica sa mergi pe fieqre zi. km faq vedetele de ex. ce ziceti? mersi mult pentru raspuns. uri:* Da' totusi nu cared ca are nimiq sa mai faq o sedinta. Dau fundita love struck