| xdxdxdgh a întrebat:

Imi intarzie ciclul de 4 luni, nu sunt insarcinata sau ceva si sunt in al doilea an de menstruatie.Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Mergi la medicul de familie să îți dea un bilet de trimitere pentru ginecologie sau mergi direct la un cabinet privat!
Este vorba de multe luni, nu vreau să te sperii, dar pot exista repercursiuni destul de neplăcute.
Mergi la ginecolog cât mai repede! Îți va face ecografie și cel mai probabil o să îți dea un tratament adecvat. Nu este normal să întârzie atât de mult chiar dacă ești abia în al doilea an de menstruație.
Toate cele bune!

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Sa pui intrebari pe forumuri in loc sa mergi la medic, asta sa faci daca atat te duce capul.

| Michaeel a răspuns:

Dacă nu ai avut contact sexual nu ai cum sa rămâi însărcinată. Dacă ai fii, ar trebui deja sa vezi ca ți-a crescut burta. În caz ca nu ai avut contact sexual înseamnă că ai o problema de sănătate căci nu are cum sa nu iti vina menstruația pentru asa mult timp.

| ValentinGabi a răspuns:

Du te de urgență la un doctor pentru că e o perioadă foarte mare de timp