| Ecbert a întrebat:

Imi poate da cineva exercitii kinetoterapeutice pentru cifoza/indreptarea posturii? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GeorgeHilgard a răspuns:

Recomand un medic kinetoterapeut, dar mai intai incearca exercitiile astea:http://kinetopro.blogspot.ro/2011/01/exercitii-pentru-cifoza.html Am in familie un kinetoterapeut si chiar recomanda exercitiile.

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Doctorul, dupa ce te vede...

| Florentina9210 a răspuns:

Medicul ortoped iti poate face o asemenea recomandare.

| PeFuga a răspuns:

Nu e bine sa faci exercitii dupa ureche... ca sa aiba efect trebuie sa le faci sub supravegherea unui kinetoterapeut pentru a fi corectat daca nu le faci bine din prima si nu a face mai mult rau decat bine... Partea buna este ca in policlinici kinetoterapia este decontata de casa de asigurari daca ai trimitere de la medic.