| cosminvgb07 a întrebat:

Îmi poate spune cineva(care a avut) care sunt simptomele varicocelului? Eu am umflatura in spatele testiculului și deasupra lui simt așa niște vene dar in spatele lui nu se simt vene ci o umflatura cum ar fi un șnur gros îndoit. Poate fi varicocel acesta sau nu? Când stau in pat nu mai scade în dimensiune(rămâne la fel).Venele acelea de la varicocel am înțeles că trebuie să fie ca la varice(ca șerpii) dar la mine sunt drepte doar acolo jos in spate testiculului umflatura este îndoită.La celălalt testicul am la fel dar umflatura nu e căzută la fel de mult în jos. Poate fi vorba de varicocel sau vreo infecție? Am aceste simptome de un an (nu sa mai umflat) dar atunci când s-a umflat s-a întâmplat. dintr-o dată adică cum ar fi azi nu sunt umflate și mâine e umflatura.Ce poate fi? O infecție sau varicocel? Va rog Spuneti-mi ce sa aplic pe scrot sa scap de asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce nu mergi la medic, ce stai degeaba sa astepti pe TPU, te trata medicul nu?

| cosminvgb07 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Eu muncesc mereu și nu pot ajunge la medic

| Violleta2022 a răspuns:

Troll!

| Lukasssz a răspuns:

Ai grija sa nu iti cada co@iele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Admini, ban va rog

| Flar3 a răspuns:

Ai ai ai, de tine si de varicocel nu mai scapam?