| cocalaru a întrebat:

Imi poate spune cineva ce fel de exercitii as putea face cu 2 gantere: 2 bare x 1kg, discuri 4 x 1.25kg, 4 x 2.5kg? Ma refer pentru ce grupe de muschi, cate serii, etc. As vrea cineva cu experienta daca se poate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pbkbtttllll a răspuns:

Cu ganterele poti lucra aproape toate grupele musculare. Daca vrei sa faci masa musculara trebuie facute putine serii si multe repetari(de ex. 3 serii de 30 de repetari pentru bicepsi)...ma gasesti la id andreycbt daca vrei mai multe informatiiwinking

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pre stiiu, dar ai puteasa le ridici cu mainile. Cum ar fi stai jos si ridica te cat ai bara/disscul in mana. Asa exersezi picioarele si mainile la acelasi timp.