| Anonim4777 a întrebat:

Am niste gantere dar nu prea am idee cum sa fac cu ele ca sa imi lucrez bicepsii. Imi puteti spune niste exercitii? Cate serii si cate exercitii pe serie? Si cateva sfaturi. Funtaa

2 răspunsuri:
| LioNn a răspuns:

Salut!

Nu zic ca nu vreau sa iti dau mură-n gură, dar mă cam grăbesc, încerc să îți dau cele mai bune sfaturi, fac culturism de 5 ani.
1. Pui greutatea cu care poți să faci maxim 10 repetări.
2. 2-3 antrenamente pe săptămână sunt destule.
3. Exerciții și programe pentru antrenament găsești pe http://www.culturism.ro/, de asemenea au și un forum pe care poți întreba mai multe și primi răspunsuri mai bune. ( acolo sunt profesioniști )