| GaborVld a întrebat:

Îmi poate spune cineva cum se calculează mai exact doza de antibiotic suspensie la copii(antibiotic Ospamox 250mg/5ml) varsta 4 luni.
Vă mulțumesc anticipat!
Pentru

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai prospect. Citeste-l.

| LoveSleep a răspuns:

Spune-mi si mie numele si adresa sa stiu unde trimit protectia copilului.

| Caro34 a răspuns:

Bună! Pt ce este administrat și câte kg are micuțul? Poți arunca o privire pe: https://www.catena.ro/prospecte/ospamox-susp-250mg5ml-x-60-ml Numai bine!