| alessiab a întrebat:

Imi poate spune cineva daca sunt farmacii, si cum se numesc, care elibereaza LINDAXA fara reteta? va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Laur
| Laur a răspuns:

Daca ai sti ce efecte adverse are, chiar si in doze terapeutice, dar mai ales luata aiurea... ai renunta la ideea de a o lua fara recomandarea unui medic (deci fara prescriptie).

| MM a răspuns:

In luna iunie, dupa 3 zile de Lindaxa (adica 3 pastile) am ajuns la spital.Nu-ti recomand aceste pastile, sunt foarte puternice, iti dau stari depresive, insomnii, ai cosmaruri, halucinatii, iti accelereaza bataile inimii, iti creste tensiunea de la ele.Aceste pastile contin Sibutramina, un derivat al Amfetaminei (drog).

Daca vrei sa slabesti incearca cu altceva, cu un regim sarac in calorii, cu putina miscare. Pretuieste-ti sanatatea!

| selef a răspuns:

Mie doar intr-o farmacie mi-a cerut reteta, dar mi-a dat si fara reteta Lindaxa.