| MissVanity a întrebat:

Imi poate spune cineva de ce imi amorteste piciorul drept? E cazul sa ma ingrijorez,se poate sa fie apendicita? Simt niste furnicaturi in tot piciorul, dar nu am nici o problema cand il ridic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Cred ca e de la circulatie. Du-te la un medic si redu consumul de carne si mananca foarte multe fructe.

| Aberdeen a răspuns:

Pai, depinde si de restul simptomelor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sfatul meu este sa consulti un medic neurolog.
Cauza amortelilor poate fi locala sau poate tine de coloana vertebrala ori creier.
Te pup!

| snzpaul a răspuns:

Dacă stai cu el într-o poziție e normal să-ți amorțească, iar când îl ridici e normal să ți se dezmorțească.

| FabianelSHAF a răspuns:

Nu-i adevarat simptomele apendicitei sunt:
Care sunt simptomele apendicitei?

Simptomele clasice includ:

- durere surda aproape de centrul sau partea superioara a abdomenului ce devine mai apoi ascutita si se deplaseaza spre partea din dreapta jos a abdomenului. Acesta este, de obicei, primul semn;

- pierderea apetitului;

- greata si/sau varsaturi imediat dupa ce incep durerile abdominale;

- umflarea abdomenului;

- febra nu foarte ridicata;

Alte simptome ale apendicitei pot fi:

- durere surda sau ascutita oriunde in partea superioara sau inferioara a abdomenului, spatelui sau in zona rectului;

- urinari dureroase;

- crampe severe;

- constipatie sau diaree.

Daca ai simptomele de mai sus, solicita imediat asistenta medicala deoarece diagnosticul corect si tratamentul corespunzator sunt foarte importante.

| IngerasIngeras2013 a răspuns:

Pai nu prea cred ca e de la apendicita! Din cate stiu eu poti ori sa ai romatism sau sa ai probleme cu circulatia! Cel mai bine e sa faci o scurta vizita la medicul de familie ca sa scapi de nedumeriri si sati rezolvi usor si sigur problema happy