| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am fost la medic crezand ca am apendicita, dar a zis ca nu ca poate fi de la altceva etc. Ce probleme mai pot fi in zona aia? Simt ca ma doare cand tusesc, cand apas mai tare si foarte rar asa de la sine cand merg..nu ma doare cand ridic piciorul drept.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Iti pot provoca dureri in aceea zona: vantul din intestine, constipatia, nisip sau pietre de rinichi, ficatul etc.
Daca simptomele dureaza de mai multe zile, atunci trebuie facute investigatii la o clinica de INTERNE (ecografie, analize de urina, sange, scaun), eventual si radiografie si/sau CT, pana ce se stabileste un diagnostic sigur.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! La ce doctor ai mers? In loc sa te ajute te a trimis la plimbare, ăstia se numesc doctori? El trebuia sa te trimită la alt specialist incompetent doctorul ăsta la care ai fost zău, un incapabil, trebuie sa faci o ecografie sa vezi ce ai de unde vin durerile, doctori handicapati, daca nu este apendicită este altceva, colon, sau intestinul subtire, nimeni de pe TPU nu poate sti ce ai, luni dimineata mergi la alt medic, de fapt tu la ce medic ai mers? Nu ai fost la medicul de familie? Cînd ai fost la medic? Ieri alatăieri? Cînd? Ce varsta ai? Esti fată sau băiat?

| anonimg a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Si eu sunt de parere a se consulta atatia medici pana cand se va gasi cauza si remediul.

| Drimmero a răspuns:

Daca nu faci febra sau nu ai varsaturi sau dureri mai mari,, nu ai de ce sa-ti faci griji.