| Bleoju_Magda_1976 a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva cat costa o operatie de hernie de disc?,,,,, ca an ro noastra totul e pe bani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

In mod firesc cu trimitere de la doctorul de familie nu trebuie sa coste nimic,dar traim in Romania si aici si aerul costa, acum depinde de fiecare spital in parte, de medicii pe care ii vei intalnii, eu sincer m-am operat in ianuarie in Constanta si m-a costat cu tot cu antibiotice ca si alea trebuiasc cumparate, 1600 roni,cred ca am scapat ieftin,se putea si mai mult dar aici totusi medicii nu cer, ci lasa la apreciarea bolnavului, si ce e mai important nu iau inainte, deci o bila alba pentru ei, si asistentele chiar isi fac treaba fara sa fi nevoita sa le bagi in buzunar de cate ori ai nevoie de ele pentru tratament

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Totul depinde cât de spăgar este doctorul chirurg, anestezistul, asistentele, infirmierele, etc.
Ceva bani la tine trebuie să ai, "ca an ro noastra totul e pe bani".
Sănătate!
Pa, pa.

| Bleoju_Magda_1976 explică:

Va salut.ami poate spune si mie cineva cat costa o operatie de hernie de disc an Iasi sau Bucuresti? nu stiu daca mam exprimat corect,, cat costa,, dar avand an vedere ca an ro noastra totul e pe bani....si daca nu ai ai,, mori cu zile.