| Eli_Eli_1978 a întrebat:

poate sa-mi spuna cineva cat se da medicului pentru o operatie de hernie de disc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Depinde de spital. In principiu, se da un cap in gura daca te duci la stat si cere bani. La privat variaza si e posibil sa dai chiar mai putin decit la stat iar conditiile sint incomparabil mai bune. Uite aici preturi, de exemplu - http://www.arcadiamedical.ro/info-pacient/oferte-speciale/ (la Chirurgie Generala e parca hernia, poti sa dai un telefon sa te interesezi).

| Eli_Eli_1978 explică (pentru KodrutZ):

Hernia e la neurochirurgie.merci pentru. raspuns.

| KodrutZ a răspuns (pentru Eli_Eli_1978):

Asa, scuze. Vazusem o hernie ceva si pe la generala... Probabil ca si la stat cu citeva zile de spitalizare, anestezist, asistente si altii care trebuie' unsi, scoti vreo 2500-3000 RON fluierind.
P.S. Nu ca le-as face reclama, dar nevasta-mea a nascut la Arcadia si nu am lasat nici un leu in plus acolo fata de ce am platit pe factura si te trateaza uman. Plus de asta, daca ai asigurare privata de sanatate pe la Generali sau ING sau alte de-astea o sa mai primesti si de acolo bani in functie de ce asigurare ai si ce tratamente faci. In cazul nasterii, de exemplu, am recuperat vreo 1200 RON in urma asigurarii private de sanatate (parca la Generali era, nu mai stiu exact).