| gabriela007 a întrebat:

Imi pocnesc degetele in fiecare zi, este ceva rau in asta? Am auzit ca daca le pocnesc des, cand voi fi batrana imi vor tremura laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| NothingImportant200 a răspuns:

Eu le pocnesc in ora de rom!hee hee

| Dragosgan a răspuns:

Razi acum, dar o sa vezi cand o sa fi batrana cat o sa mai poti rade. Daca nu o sa iei sfatul meu in serios si vei rade in continuare, nu ai decat. O sa descoperi ca cea ce faci nu e bine cand nu o sa mai poti face nimic.
Numai bine!

| Abcdefg123 a răspuns:

Pai eu stiam ce sa zice "se trosnesc" da` nu asta conteaza.
pai :
1. O sa ti se lungeasca...
2. O sa-ti tremure mainile mai tarziu straight face
3. O sa ti se deformeze.

Am si eu ticul asta :]], si mereu aud diferite persoane ce`o sa patesc.

| Kiyy a răspuns:

Eee prostii. Nu iti vor tremura. Degetele pocnesc dupa cum stiu eu ca sunt amortite sau ceva de genu... laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa faceam si eu dar m-am lasat cand am auzit ca se vor deforma.De tremurat nu am auzit, oricum nu le mai pocni ca nu e bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, mai târziu vei avea probleme, odata cu inaintarea in varsta, mainile iti vor tremura foarte tare si degetele la fel.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da asa mi-a spus si mie doctora se poate nu stiu sigur dar si eu mile pocnesc sunt fana nr 1 pentru tine kkkk

| Ancutzzaaa a răspuns:

. Da e rau, nu cand o sa fi batrana, ci in curand iti vor tremura mainile. Aveam si eu acest obicei prost. Pana intr-o zi cand am vazut o fata in scoala. Statea cu mainile intinse si ii tremurau ingrozitor. Am intrebat-o ce i s-a intamplat si mi-a spus ca 3 ani la rand avea un tic. isi trosnea degetele zilnic ba chiar la cateva ore. mereu cand nu avea ce face. si acum. nu mai rade si renunta la acest obicei caci altfel iti va parea rauwinking