| Mahna a întrebat:

Îmi pot face o radiografie dentară dacă mi-am pierdut "trimiterea" de la medicul stomatolog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Exista clinica privata la fiecare oras, deci baxezi banul si se rezolva, daca nu du-te dupa trimitere.

| Violleta2022 a răspuns:

Ai nevoie de trimitere de la medicul stomatolog. Ca oricum cei de la clinica de radiografie, nu au de unde sa stie ce dinte, ori masea, ai tu nevoie sa-ti radiografieze.